Logo

У збільшенні орендної плати за землю, відмовлено

❗️Рішенням Господарського суду Київської області було відмовлено органу місцевого самоврядування у задоволенні вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині збільшення розміру орендної плати. Інтереси Орендаря, Клієнта нашої компанії, було захищено. Супроводженням даної справи в суді займалася Адвокат Руслана Журавель.

Для внесення змін до будь-якого договору, зокрема і до договору оренди земельної ділянки, необхідні достатні правові підстави.

Рішення органу місцевого самоврядування про встановлення підприємствам, що орендують земельні ділянки, річної орендної плати у певному відсотковому розмірі від нормативно грошової оцінки землі в обов’язковому порядку підлягає оприлюдненню в друкованих засобах масової інформації, із обов’язковим зазначенням дати набуття чинності таким рішенням.

Так, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Під час розгляду справи судом встановлено відсутність у Позивача належних та допустимих доказів оприлюднення рішення про встановлення розміру річної орендної плати та неможливість встановити дату набуття ним чинності.

Крім того, судом встановлена і передчасність звернення Позивача до суду із позовом про внесення змін до договору оренди земельної ділянки на підставі прийнятого рішення про встановлення орендної плати у розмірі 10% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки у зв’язку із недотриманням порядку внесення змін до договору за згодою сторін.

Отримання рішення на користь Клієнта в наведеній вище справі ще раз підтверджує те, що якщо Ви не бачите виходу зі складної ситуації – це не означає, що його немає. Довіртесь професіоналам!

ℹ️ Адреса для проведення консультацій та листування:
🏠 Адвокатська контора ДМИТРА ЗАБАВСЬКОГО
✉️ 01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи, б.11-а, оф.21 ( 2-й під., 3-й поверх, код 21) в’їзд через Аскольдів провулок, будинок в другій лінії.

☎️ Номер телефону офісу: +380442225511
📠 Номер факсу офісу: +380442808992
📧 E-mail: akdz.kiev@gmail.com
🌎 Соціальні мережі: https://www.facebook.com/akdzkiev/